Ефективні способи пошуку роботи

Питання пошуку нової роботи хвилює багатьох. Але як показує практика, лише деякі добре володіють арсеналом відповідних методів і засобів. Насправді в більшості випадків невдачі в пошуку роботи викликані тим, що люди не вміють її шукати. У школах і вузах цьому не вчать. Книги на цю тему, які з’явилися на прилавках в останні роки, читали не всі. Як правило, люди вчаться на власному досвіді і на власних помилках, не отримуючи кваліфікованих відповідей і консультацій. Більш того, користуючись іноді порадами не кваліфікованими.

Сьогодні ми дуже коротко розглянемо основні способи

Вони можуть допомогти, якщо вам потрібна робота в Києві чи іншому місті. Всі вони ефективні в сучасних умовах, і їх потрібно знати кожному. Але для конкретної людини в конкретній ситуації щось може бути більш ефективним.

  1. Пошук через знайомих і родичів. В Україні близько однієї третини фахівців знаходять собі роботу таким способом. Метод особливо гарний для тих, хто має широку мережу професійних контактів. Дуже важливо забезпечити тих, хто в принципі погодився допомагати, своїм резюме. Маючи його, ваш знайомий буде володіти конкретною інформацією для просування вашої кандидатури до потенційного роботодавця. Досвід показує, що своїх «агентів з працевлаштування» потрібно «пасти». Інакше у них завжди знайдуться важливіші справи, ніж допомагати вам.
  2. Пошук роботи через оголошення про вакансії в газетах. У київських газетах щотижня публікується близько 2000 найрізноманітніших вакансій. Якщо вам дуже потрібно знайти нову роботу, купуйте газети, уважно обирайте всі більш-менш реальні вакансії, дзвоніть і надсилайте свої резюме.
  3. Публікація свого оголошення про пошук роботи (міні-резюме) в газеті. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що такий спосіб працює, зателефонуйте тим, хто вже опублікував свою пропозицію тиждень-два тому і поцікавтеся результатами. Додайте, наприклад, таке оголошення: репетитор з української мови.
  4. Звернення в кадрове агентство (агентство з працевлаштування). Такий спосіб особливо хороший для фахівців високої кваліфікації з досвідом роботи. Це також пасивний варіант для тих, хто в даний час працює, але не проти змінити роботу на більш високооплачувану, перспективну, ближче до дому і т.п. Агентство пропонує вакансії — ви обираєте, раптом пощастить? У Києві десятки кадрових агентств, проте з них стабільно працюють і користуються довірою у клієнтів — лічені одиниці. І в кожному з них може бути шанс для вас.
  5. Пошук через мережу Internet. Все більше фахівців знаходять собі роботу через Internet, але поки, на жаль, тільки у великих містах. Тут слід використовувати одночасно 2 методи: «пасивний» (розміщення свого резюме на Job-сайтах) і «активний» (розсилка резюме по вакансіях, знайденим в Інтернеті. Слід знати, що вакансії підприємства розміщують не тільки на Job- сайтах, а й на своїх корпоративних і галузевих сайтах. Тому пошук тут повинен бути дійсно активним!
  6. Пряме ініціативне звернення до потенційного роботодавця. Ви не зустрічали оголошення такої компанії про підходящої для вас вакансії, але припускаєте, що вона там може бути. Більш того, вам хочеться працювати саме в такого роду компанії. При використанні цього методу необхідно розсилати особливо багато резюме, краще з супровідними листами. Тут рахунок йде на багато десятків.
  7. Пошук через державні центри зайнятості і проведені ними ярмарки вакансій. Вакансій тут завжди дуже багато. Але в більшості це або робочі вакансії, або вакансії фахівців з не дуже привабливою оплатою праці. Тому тут не варто розраховувати на якусь дійсно привабливу посаду.